“ארץ האוהלים” – מיזם תיירות בדואית בהר הנגב

מיזם “ארץ האוהלים” הוא עסק חברתי המאגד פעילות תיירותית של מספר גדול של תיירנים, מקרב קהילות הבדואים בהר הנגב

אורח החיים המסורתי אותו מנהלים הבדואים תושבי הר הנגב ומורשתם, קשורים לסביבה הייחודית של המרחב. הידע האצור עדיין בקהילות הבדואיות בתחומי גידול בעלי החיים, מלאכות מסורתיות, הכרת צמחי התבלין וצמחי המרפא, החי והצומח במרחב, הקרקע, מיקרו-אקלים ומשטר המים, הינו ידע מקומי שמהווה משאב חשוב לפיתוח בר קיימא.

ידע מקומי זה והמסורת הבדואית הנטועים במרחב בו נשתמרו שרידי תרבויות מדבר של נוודים, הינם חלק ממיזם התיירות הבדואית, מנוף התרבות של המרחב וטמון בהם פוטנציאל לתרומה משמעותית לתיירות האזור.

לתיירות תוכן מקום חשוב כמקור פרנסה המסייע בשימור המסורת והמורשת המיוחדת לקהילות הבדואים של הר הנגב ומנגיש את תרבות זו לקהל הרחב.

בדרך כלל האתגר בקידום ושיווק של תיירות בדואית הוא נגישות וידע בקרב הקהילות לאמצעים מודרנים לביצוע משימות אלה. קיים פער עצום ביכולתם של מיזמי תיירות קטנים ומשפחתיים לתחזק מערך שיווק ומכירה בעולם דיגיטלי על כל המשמעויות הכרוכות בכך.

דרך האוהלים - מיזם תיירות בדואית

על מנת לענות על אתגרים אלה, התגייסה עמותת קשת להקים יחד עם מיזמי התיירות המשפחתיים בקהילות הבדואיות, מיזם תיירות בדואי ראשון מסוגו בישראל.

המיזם מטפל בכל הנושאים הקשורים לשיווק, סוכנים, אתר אינטרנט, מכירה וגביה, החזרים, רשויות מס, ביטוח וכו’ ומאפשר לתיירנים הבדואים להתרכז בפעילות עצמה.

אתר האינטרנט של המיזם יושק בתחילת 2022.
למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם מנהל המיזם, דן גזית, במייל info@ohalim.org.il

מיזם התיירות הבדואית ישווק סדנאות ופעילויות תוכן מרתקות:

  1. סיורי גששות להכרת הסביבה המדברית
  2. טיפול בעדר עיזים וגז
  3. ליווי רועי צאן במרעה
  4. אריגה מסורתית בנול קרקע
  5. אירוח בדואי בשיג מסורתי
  6. סיורי ליקוט צמחי מאכל ורפואה מדבריים
  7. סיורי ליקוט פטריות כמהין לבנות (עונתי)
  8. סדנאות אפיה מסורתית – מטחינת גרעין החיטה ועד לאפיית לחם מסורתי
  9. סיורי היכרות המאהל השבטי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אירועים קרובים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

עמותת קשת היא צינור של מידע עבור חדשות ואירועים מעניינים במרחב הר הנגב ואנו מעדכנים מפעם לפעם את הציבור בנוגע לפעילות העמותה או פעילות של גורמים אחרים במרחב. אנו שומרים על פרטיות מכותבי רשימת הדיוור ופרטיהם לעולם לא ימסרו לצד שלישי למטרה כלשהי. לצפיה במדיניות הפרטיות של העמותה, אנא לחצו כאן.

דילוג לתוכן