גן דבשון

הקמת גן ילדים במעורבות הורים ברוח החינוך האנתרופוסופי במדרשת בן-גוריון

היעדר היצע מגוון של מסגרות חינוכיות שונות בעלות גישות שונות מהווה בעיה אמיתית במרחב הר הנגב ומשפיע רבות על החלטה של משפחות להתיישב ולקבוע את בתיהם בנגב.

בעקבות זאת, לפני שלוש שנים התגבשה קבוצת הורים באזור שדה-בוקר שביקשה למצוא מסגרת חינוכית ברוח אנתרופוסופית לגילאי גן. לאחר מיצוי הפניה למסגרות הקיימות, הקימה קבוצת ההורים, בשיתוף ובסיוע של עמותת קשת, את גן דבשון.

פעילות שטח של ילדי גן דבשון
פעילות חוץ של ילדי גן דיבשון

גן דבשון פעל במשך שנתיים, ומעבר למענה על הצורך של ההורים, הוא תרם רבות ליצירת שיח ציבורי חיובי וחשוב, על הצורך לגוון את מסגרות החינוך הממלכתיות על מנת לאפשר בחירה למשפחות ולחזק את החוסן החברתי של הקהילה במרחב בו ההיצע נמוך ודל.

הקמת הגן ויצירת השיח הציבורי לא היו מתקיימות ללא הסיוע של עמותת קשת שבא לידי ביטוי במעטפת הארגונית ובניסיון המצטבר בתחום. שיתוף הפעולה היה מלא, הדוק ומקצועי מאוד.

לאחר שנתיים של פעילות נכנס גן דבשון למערכת הציבורית ומופעל מסוף 2016 ע”י המועצה האזורית רמת-נגב.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אירועים קרובים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

עמותת קשת היא צינור של מידע עבור חדשות ואירועים מעניינים במרחב הר הנגב ואנו מעדכנים מפעם לפעם את הציבור בנוגע לפעילות העמותה או פעילות של גורמים אחרים במרחב. אנו שומרים על פרטיות מכותבי רשימת הדיוור ופרטיהם לעולם לא ימסרו לצד שלישי למטרה כלשהי. לצפיה במדיניות הפרטיות של העמותה, אנא לחצו כאן.

דילוג לתוכן