קדירת המדבר – פרויקט המבשלות

קדירת מדבר היא עסק חברתי אשר תורם לקשר ואחדות בין קבוצות בקהילה ויציבותו. המיזם מאפשר לנשים נוספות במצפה רמון המבודדת להשתלב במעגל התעסוקה, כחלק מתפישת כלכלה מקומית מקיימת.

מצפה רמון הינה יישוב קטן, יפהפה והמבודד ביותר בארץ. ההתפתחות הייחודית שלו הביאה ליצירת וקיום מגוון קבוצות שונות המרכיבות קהילה צבעונית ומיוחדת.

קדירת המדבר היא מיזם קהילתי להעצמה נשית, אשר פותח על ידי קבוצה מקומית של נשים, שהבינו כי העושר והמגוון המקומי במצפה רמון בא לידי ביטוי גם בתחום מטבחי העדות המגוונים שהתקבצו בלב המדבר.

הפרויקט גיבש קבוצת מבשלות מקומיות, להקמת עסק חברתי אשר יציע ממגוון הבישולים המקומי למבקרים ביישוב ויקשור יחדיו אוכל טוב ותוכן מקומי.

לכל מבשלת טעם משלה וסיפור ייחודי – האוכל של מבשלות צפון אפריקה שנשלחו ליישוב בסוף שנות ה-50, מטעמי המטבח הטבעוני של קהילת העבריים שעבורם זוהי ארץ הבחירה, תבשיליהן של נשות הקווקז אשר הגיעו ליישוב עם גלי העלייה בשנות ה-90, או טעימות ממטבח הפיוז'ן המקומי-היצירתי של מבשלות הקהילה החדשה והיוצרת.

בכל מפגש נהנים המבקרים מארוחה מסורתית בבית המבשלת ונחשפים לסיפור האישי שלה על החיים בישוב הקטן והמבודד.

שילוב האוכל עם מפגש אישי בבית המארחת, מזמן אפשרות ייחודית לטעום ממטבח אותנטי ביתי ולהיחשף תוך כך לסיפורי המקום המגוונים והמרתקים.

המיזם נתמך על ידי מיזם אסיף מצפאי בשנים 2015 ו- 2016.

המיזם מנוהל על ידי אתי גביש וניתן להזמין אירוח קבוצות עד 120 איש.

טלפון: 052-6299061

מייל: kderathamidbar@gmail.com

פייסבוק: קדירת המדבר

שיתוף: