מפגשי שכנות טובה

היכרות בין שכנים, על בסיס ערכים משותפים, היא הדרך הטובה ביותר להקטין זרות וליצור חברויות חדשות המסלקות דעות קדומות וגילויי גזענות, במיוחד בגיל הנעורים.

מיזם "שכנות טובה" עורך מפגשי הכרות וחוויה הדדיים בין תלמידי חטיבות הביניים מבתי הספר במצפה רמון לבין  תלמידי בתי הספר בכפר עבדה הנמצא בהליך הסדרה. מטרת המפגשים היא היכרות אישית,  קירוב לבבות, צמצום הזרות החברתית ויצירת קשרים חברתיים בין ילדי הקהילות השכנות.

מעבר להכרות, תוכן המפגשים כולל פעילות בעלת דגש על נושאים סביבתיים ותיירותיים המשותפים לקהילות החיות זו לצד זו במדבר וכן חיזוק הקשר של התלמידים לסביבה המדברית ולחשיבות טיפוחה ושימורה.

המיזם נערך במסגרת בפורום "רשת שכנות טובה" במרחב הנגב, פרי יוזמה של עמותת עתיד במדבר (ירוחם), הפועל לחיזוק והעצמת קשרים חיוביים בין הקהילות היהודיות והבדאיות במרחב הנגב. רשת שכנות טובה פעילה בשלושה מוקדים בנגב: ירוחם, הר הנגב וערד.

בשל משבר הקורונה, נדחתה תחילת פעילות המיזם לשנת הלימודים תשפ"א, מתעתד לקיים 10 מפגשים בכל שנה.

תקציב הפרויקט נתמך ע"י קרן לוי לאסן.

שותפינו נוספים למיזם הם:

המיזם מנוהל ע"י אפרת קדם-סילברט.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אירועים קרובים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

עמותת קשת היא צינור של מידע עבור חדשות ואירועים מעניינים במרחב הר הנגב ואנו מעדכנים מפעם לפעם את הציבור בנוגע לפעילות העמותה או פעילות של גורמים אחרים במרחב. אנו שומרים על פרטיות מכותבי רשימת הדיוור ופרטיהם לעולם לא ימסרו לצד שלישי למטרה כלשהי. לצפיה במדיניות הפרטיות של העמותה, אנא לחצו כאן.