fbpx

תומכים בזכויות הקהילה הגאה במצפה רמון

למה דווקא עכשיו?

האירוע שעומד להתרחש במצפה רמון ביום שישי הקרוב, 2.7.2021 בשעה 11:00 במרכז המסחרי הוא אירוע מחאה.

זהו אינו מצעד. זוהי התכנסות של קהילה שתובעת לעצמה את המרחב הציבורי בחזרה, אחרי זמן רב של הדרה ואפליה גלויות וחסרות בושה מצד המועצה המקומית מצפה רמון, שאמורה לייצג גם אותה.

האירוע אינו כולל עירום. הוא כן כולל נאומים, בלבוש מלא, כמו גם הופעות מוסיקליות, פיקניק קהילתי משותף ובעיקר התכנסות של כל מי שמאמין בשוויון זכויות, בסובלנות ובקבלה אמיתית של האחר/ת – ביישוב הקטן שלנו בפרט ובמדינת ישראל בכלל.

על מה בעצם אנחנו מוחות ומוחים?

המשרד לשוויון חברתי הקצה לכל מועצה מקומית בארץ תקציב ייעודי צנוע שמטרתו קיום פעילויות הסברה וחינוך בנושא לה״טבים –  רכישת ספרים לספרייה, הרצאות, קיום מעגלי שיח, פתיחת קו חירום לנוער להט״בי ועוד. מועצת מצפה רמון סירבה למשוך את התקציב הזה.

פרט לעיירה הדתית שלומי, מצפה רמון היא המועצה היחידה שסירבה למשוך את התקציב המדובר, בטענה ש״המועצה לא עוסקת בקידום קהילות״.

יותר מאוחר גילינו, לפי מכתב רשמי שפרסם רוני מרציאנו מרום, על נייר רשמי של המועצה, כי לתפיסתו, ״הלה״טבים אינם קהילה״, והוא ״לא מכיר בדגל הגאווה״.

החלטת המועצה היא זו שגרמה לנו להתעורר למחאה ולארגן את האירוע. 

חשוב להבין: פעילויות בנושא להט״בים מצילות חיים! הן מצילות בני נוער וגם מבוגרים שחשבו להתאבד ומעניקות תקווה חיונית בתוך ים של חושך. גם היום, ישנם צעירים רבים במצפה רמון שמסתירים את זהותם מתוך פחד, בושה או חשש מהתנכלויות שחוו כאן.

יש גם רבים ורבות שברחו מהיישוב ולא מעט משפחות מקומיות שנמצאות בנתק מתמשך עם הילדים והילדות שלהם עקב הגדרתם המינית. כלומר – האפליה, ההשתקה וחוסר השוויון הם הסטטוס קוו כאן, במצפה רמון – ומצד המועצה אין כל התמודדות או הכרה במצב החמור הזה.

עמותת קשת מחזיקה בכל האישורים המתאימים לצורך קבלת תרומות לרבות אישור מנהל תקין ואישור מוסד ציבורי לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

אז איך עוזרים?

עמותת קשת מתגייסת לקמפיין התמיכה הציבורית בזכויות הקהילה הגאה במצפה רמון.

אנחנו מבקשים לגייס בדיוק את אותו הסכום שהיה מיועד להגברת המודעות והנראות לקהילה ה  להט״בית מלכתחילה – 25,000 שקלים. אותו הסכום שביקשנו לקבל בזכות ולא בחסד – ונגזל מאיתנו ללא הצדקה.

הכסף מיועד גם לפעילויות החינוכיות החשובות בנושא להט״בים, הדפסת שלטים, דגלי גאווה ושאר הוצאות, אבל גם לאבטחת האירוע ( לפי דרישות המשטרה יש לגדר את סביבת האירוע, לספק סדרנים וכדומה).

כל תרומה צנועה תעזור, וגם נוכחות באירוע עצמו היא חשובה מאין כמותה. יחד נחזיר את האור למצפה רמון!

נתראה באירוע!

הצטרפו לניוזלטר שלנו

עמותת קשת היא צינור של מידע עבור חדשות ואירועים מעניינים במרחב הר הנגב ואנו מעדכנים מפעם לפעם את הציבור בנוגע לפעילות העמותה או פעילות של גורמים אחרים במרחב. אנו שומרים על פרטיות מכותבי רשימת הדיוור ופרטיהם לעולם לא ימסרו לצד שלישי למטרה כלשהי. לצפיה במדיניות הפרטיות של העמותה, אנא לחצו כאן.

מגיעים לבקר במצפה רמון?

מעוניינים להעשיר את הביקור בתוכן מקומי מרתק?
נשמח לפגוש אתכם ולספר לכם את סיפורה של עמותת קשת, על איך אקטיביזם ופעולה אזרחית נחושה יכולים לשנות מציאות, בישוב המבודד ביותר בישראל.